Рекордна спека в Європі: оголошено найвищий рівень небезпеки

02 липня, 11:26
Рекордна спека в Європі: оголошено найвищий рівень небезпеки

Україна та Європа під пекучим сонцем: як захистити здоров’я під час аномальної спеки?

Видання The Guardian повідомляє, що в Європі запроваджено червоний — найвищий рівень небезпеки у зв’язку з рекордно високими температурами повітря, які вже стали причиною кількох трагічних випадків.

Європейські профспілки вимагають посилити заходи безпеки для своїх працівників на період аномальної спеки.

Кліматична криза вже охопила багато країн Європи. В Іспанії зареєстровано рекорд за всю історію метеорологічних спостережень — у місті Ель-Гранадо температура сягнула +46 °C.

У Франції 88% території опинилися під помаранчевим рівнем небезпеки. Через спеку закрили понад 1800 навчальних закладів, де температура сягала 38 °C. В уряді закликали підприємства адаптувати графік роботи для захисту співробітників від спеки.

Прем’єр-міністр Франції Франсуа Байру заявив, що міністерство освіти розпочне переговори з місцевою владою щодо утеплення шкіл, адже більшість будівель мають слабку ізоляцію.

У Португалії у семи округах діє червоний рівень небезпеки. Португальський Інститут моря і атмосфери зафіксував найвищу температуру червня в історії країни — +46,6 °C у місті Мора.

У Німеччині також очікується посилення спеки з температурами до 40 °C, за винятком узбережжя та Альп.

Своєю чергою, пожежники Туреччини повідомляють про 263 лісові пожежі, які спалахнули через спеку. Пожежі тривають також у Франції та Італії, зокрема на Сардинії та Сицилії.

У Каталонії хлопчик загинув від теплового удару в автомобілі.

У Палермо (Сицилія) 53-річна жінка померла після того, як знепритомніла на вулиці; вона мала серцеві проблеми.

У туристичному курорті біля Турина втопився 70-річний чоловік, коли спекотна погода змінилась штормами та повенями.

Водночас у лікарнях Італії зросла кількість звернень через зневоднення, переважно серед літніх людей. Промислові регіони Ломбардія та Емілія-Романья заборонили роботу на вулиці з 12:30 до 16:00. Схожі обмеження діють у 13 регіонах країни через загрозу життю робітників. Відомо також про загибель 47-річного чоловіка з Болоньї, якому стало зле на будівельному майданчику.

У більшості областей України 3–4 липня очікується спека. Температура повітря сягне +28…+34 °C. Спекотна погода завдає чимало клопоту громадянам. Є кілька простих порад, які дозволять мінімізувати наслідки впливу високих температур на здоров’я.

Особливу увагу в спеку необхідно приділяти дітям. Організм дитини набагато чутливіший до підвищеної температури навколишнього середовища, ніж дорослий. Мають насторожити такі симптоми перегрівання дитини: почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинне капризування, нудота, часте дихання з задишкою, судоми або навіть непритомність.

За перших проявів нездужання з дитини потрібно зняти одяг, покласти її в горизонтальне положення, протерти все тіло змоченою у воді серветкою і обов’язково давати пити кожні 5–10 хвилин, щоб уникнути зневоднення організму. Підійдуть прохолодні негазовані напої: вода, слабозаварений чай, ледь кислуватий компот тощо. У тяжких випадках, якщо дитина втратила свідомість, негайно викликайте швидку допомогу.

У дорослих також можуть проявлятися симптоми теплового та сонячного удару. Найперше — слабкість, млявість, запаморочення, рясне потовиділення, спрага, головний біль, нудота й блювота, можлива втрата свідомості. Якщо людина перегрілася і має перелічені симптоми, негайно викликайте лікаря й уживайте заходів щодо охолодження організму. Постраждалого слід покласти в прохолодне місце, на голову покласти холодний компрес або вологий рушник і давати якомога більше пити.

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Життя
У сивій давнині числам надавали велике значення.
вчора, 12:01
Життя
Медики попереджають про ризики.
02 липня, 08:02
Життя
Сьогодні у Венеції завершується «весілля року» - святкування з нагоди шлюбу засновника «Амазон» Джеффа Безоса та його коханої Лорен Санчес.
28 червня, 10:31
Життя
«Пізнай себе» — єдиний шлях до миру.
27 червня, 16:05
Життя
У Корнуоллі птахи нападають на листонош, і тому пошта вирішила почекати з відправленням листів і посилок до кінця літа.
26 червня, 14:07
Життя
Після років тренувань та складних випробувань підтягуваннями протягом доби йому вдалося встановити рекорд.
26 червня, 06:01